BZX55C4V7 DO-35 4.7V 500mW
Art no: 40310019
Diotec - ZPD4.7
Shop this product, BZX55C4V7 DO-35 4.7V 500mW
Including 25% VAT
Mängdrabatt:
25pcs = 12:50100pcs = 25:-
Quantity discount
QuantityPrice
25 till 99
100 till
In stock, 2362 pcs. Leveranstid ca 1-3 vardagar
Unit : Piece
Do you need assistance?
Call +46 40 298760 (monday - friday 10AM - 4 PM CET) or email us on info@electrokit.se
Product description
OpenClose
Product description
4.7V Zener diode.
Limits voltage across the diode to its rated voltage.
Technical data
Technical data/attributes for this product
Attribute Value
Package
DO-35
Power
0.5 W
Type
Zener
Voltage
4.7 V