Stegmotor 5V med drivkort - ULN2003A
Art nr: 41036188
Joy-It - SBC-Moto1 - 28BYJ-48 / ULN2003
Handla denna produkt Stegmotor 5V med drivkort - ULN2003A
Inklusive 25% moms
Mängdrabatt:
1st = 69:-10st = 621:-25st = 1380:-
Mängdrabatt
AntalPris
1 till 9
10 till 24
25 till
Lagervara, 63 st. Leveranstid ca 1-3 vardagar
Enhet : styck
payment-delivery-icons
Behöver du hjälp? Vi finns här!
Ring 040-298760 (måndag till fredag 10-16), eller mejla på info@electrokit.se
Produktbeskrivning
öppnaStäng
Produktbeskrivning
Specifikationer:
  • Drivkrets: ULN2003
  • Stegmotor: 28BYJ-48
  • Drivspänning: 5 - 12 VDC
  • Dimensioner (drivkort): 32 x 32 mm
  • Dimensioner (stegmotor): ø28 x 19 mm
  • Antal poler: 4 (unipolär)
  • Utväxling: 64:1
  • Rotation/steg: 5.625° (/64)
  • Antal steg / varv: 4096
  • DC-resistans: 200 ohm ±7%
  • Utgångsaxel: 5mm flataxel