Stegmotor 5V med drivkort - ULN2003A
Art nr: 41014801
28BYJ-48 / ULN2003A
Handla denna produkt Stegmotor 5V med drivkort - ULN2003A
Inklusive 25% moms
Lagervara, 38 st. Leveranstid ca 1-3 vardagar
Enhet : styck
payment-delivery-icons
Behöver du hjälp? Vi finns här!
Ring 040-298760 (måndag till fredag 10-16), eller mejla på info@electrokit.se
Produktbeskrivning
öppnaStäng
Produktbeskrivning
* Matningsspänning: 5 - 6VDC
* Dimensioner (drivkort): 29 x 21mm
* Dimensioner (motor): ø28 x 19mm
* Antal poler: 4 (unipolär)
* Utväxling: 64:1
* Rotation/steg: 5.625° (/64)
* Antal steg / varv: 4096
* DC-resistans: 200ohm ±7%
* Utgångsaxel: 5mm flataxel