Stepper motor with controller - ULN2003A
Art no: 41036188
Joy-It - SBC-Moto1 - 28BYJ-48 / ULN2003
Shop this product, Stepper motor with controller - ULN2003A
Including 25% VAT
Mängdrabatt:
1pcs = 69:-10pcs = 621:-25pcs = 1380:-
Quantity discount
QuantityPrice
1 till 9
10 till 24
25 till
In stock, 63 pcs. Leveranstid ca 1-3 vardagar
Unit : Piece
Do you need assistance?
Call +46 40 298760 (monday - friday 10AM - 4 PM CET) or email us on info@electrokit.se
Product description
OpenClose
Product description
Specifications:
  • Driver IC: ULN2003
  • Stepper motor: 28BYJ-48
  • Supply voltage: 5 - 12 VDC
  • Dimensions (driver board): 32 x 32 mm
  • Dimensions (stepper motor): ø28 x 19 mm
  • Number of poles: 4 (unipolar)
  • Gear ratio: 64:1
  • Rotation/step: 5.625° (/64)
  • Steps per revolution: 4096
  • DC resistance: 200 ohm ±7%
  • Output shaft: 5 mm flat shaft